Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Bezpiecznie w sieci

 

 

W dniu 31.05.2017 r. w ramach edukacji dotyczącej bezpieczeństwa w sieci oraz bezpieczeństwa na drodze i w pobliżu ulic naszą szkołę odwiedził policjant. Uczniowie klas III-VI uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym gminy Wierzchosławice.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w Internecie. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w mediach społecznościowych, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełni empatia w kontaktach rówieśniczych, nie tylko w sieci, ale również „w realu”.

Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Przypomniał o ważnej roli elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali dużo pytań.

Miejmy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash