Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Pożar w szkole!  – spokojnie, to tylko próbny alarm

 

 

W dniu 04.10.2016 r. ok. godz. 945  w budynku szkoły sygnałem alarmowym dźwiękowym został ogłoszony alarm. Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Mikołajowice, podjeżdżając przed szkołę wozem bojowym z włączonym sygnałem świetlnym. Następnie przeprowadzono ewakuację z budynku szkolnego przy udziale strażaków.

Uczniowie wraz z opiekunami, sprawnie i bez paniki, w bezpieczny sposób opuszczali zajmowane pomieszczenia według procedury ewakuacyjnej. Akcja opuszczania budynku przez uczniów i pracowników trwała około 2 minut, po czym strażacy OSP sprawdzili pomieszczenia. Okazało się, że jedna z osób została poszkodowana i trzeba jej udzielić pomocy. Strażacy wykonali to zadanie, wykorzystując specjalistyczny sprzęt ratowniczy, którym dysponują.

Spokojnie – to były tylko ćwiczenia, nikt nie został naprawdę poszkodowany!

Przeprowadzanie takich próbnych ewakuacji jest obowiązkiem i ma bardzo ważne znaczenie, gdyż przygotowuje wszystkich do właściwego zachowania w sytuacji prawdziwego zagrożenia pożarowego.

Wcześniej została przeprowadzona pogadanka związana ze znajomością sygnałów alarmowych i sposobów zachowania się w sytuacjach zagrożenia pożarowego, zarówno w szkole , jak i w domu. Po próbnym alarmie strażacy zaprezentowali uczniom sprzęt ratowniczy i sposoby jego wykorzystania.

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash