Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Mary Lennox i Sarmaci, czyli wycieczka do Teatru
i Muzeum Okręgowego w Tarnowie

 

 

Nasza szkoła to nie tylko tradycyjne lekcje przy tablicy (nawet tej multimedialnej), ale też częste wycieczki do ciekawych miejsc połączone z intrygującymi zajęciami. Nie inaczej było w środę, 14 listopada, kiedy to po raz kolejny wybraliśmy się na lekcję żywej historii do tarnowskiego ratusza, a także zobaczyliśmy nasz wspaniały teatr miejski od środka - nie tylko podczas fantastycznego spektaklu, lecz także za kulisami.

Najpierw obejrzeliśmy udaną adaptację naszej lektury, Tajemniczego Ogrodu, F. H. Burnett, później Pani Przewodnik oprowadziła nas po zakamarkach naszego "nowego" teatru: byliśmy za kulisami, w garderobie, pracowni stolarskiej i pracowni plastycznej. Zwiedziliśmy też "Małą Scenę" oraz nowo otwartą scenę "Underground".

Później udaliśmy się do tarnowskiego ratusza, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych renesansowemu Tarnowowi, hetmanowi Janowi Tarnowskiemu i kulturze sarmackiej w XVII wieku. Była prezentacja multimedialna i prawdziwa broń z XVII w. (i nie tylko), której można było dotknąć. Zdjęcia nie są najlepszej jakości ze względu na oświetlenie i brak możliwości wykorzystania flasha.

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash