Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Zaduszki Witosowe w Wierzchosławicach

 

Poczet sztandarowy naszej szkoły wraz ze sztandarem, dyrektor J. Tendera oraz opiekun sztandaru, p. L Jałocha uczestniczyli w organizowanych w Wierzchosławicach Zaduszkach Witosowych. Uroczystość odbywająca się w rodzinnej wsi przywódcy ruchu ludowego i trzykrotnego premiera II Rzeczpospolitej – swymi początkami sięga początku lat 60. ub. wieku. Początkowo spotkania te odbywały się w wąskim gronie. Z roku na rok rozszerzało się ono o kolejne poczty sztandarowe i delegacje organizacji ludowych z Małopolski, a z czasem z dalszych regionów kraju. Tegoroczne spotkanie odbyło się w 67. rocznicę śmierci Wincentego Witosa i 27. rocznicę śmierci jego współpracownika - Stanisława Mierzwy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach, następnie uczestnicy oddali hołd zmarłym składając wiązanki kwiatów na grobie W. Witosa i S. Mierzwy w asyście pocztów sztandarowych i Kompanii Reprezentacyjnej 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie. Potem zaproszeni goście udali się na spotkanie z Waldemarem Pawlakiem, które odbyło się  w Centrum Kultury Wsi Polskiej.

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash