Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Jest taki dzień, tylko jeden w całym roku

 

 

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem. W naszej szkole podtrzymują tę tradycję zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły. We wszystkich klasach 21 grudnia odbywały się klasowe wigilie, podczas których uczniowie i nauczyciele wspólnie się modlili, łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia, spędzali razem miłe chwile. Potem wszyscy uczestniczyli w koncercie kolęd i pastorałek, które pięknie zaśpiewali uczniowie klas IV, V i VI.

Odbyła się także tradycyjna wigilia dla pracowników szkoły, na którą zaprosiliśmy emerytów, radnych i przyjaciół szkoły. Wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem były okazją do zatrzymania się na chwilę w codziennym biegu i okazją do spotkania z drugim człowiekiem. Wigilia w gronie szkolnym z pewnością przyczyniła się do lepszego przeżycia tajemnicy tych Świąt, pokazała także emerytowanym pracownikom, że nie zostali przez nas zapomniani, lecz ciągle maja swoje miejsce w społeczności szkolnej.

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash