Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Jasełka z przymrużeniem oka

 

 

Okres świąteczny to czas, w którym rozważamy historię Narodzenia. Tradycją jest także wystawianie jasełek, które tę historię przypominają. 14 stycznia w naszej szkole grupa teatralna rodziców zaprezentowała społeczności lokalnej „Jasełka z przymrużeniem oka”. Prawie godzinny występ spotkał się z niezwykle życzliwym odbiorem publiczności, która nagrodziła występujących brawami na stojąco.

W to wymagające sporej pracy przedsięwzięcie zaangażowało się wiele osób. Przebieg wydarzeń z wdziękiem zapowiadała p. Katarzyna Wiśniewska. W role archaniołów prosto z nieba wcieliły się zgodnie z charakterami panie: Małgorzata Gondek jako Gabriel, Anna Budzik jako Rafał i Katarzyna Piórkowska jako Michał. Małym, zagubionym, ale sprytnym aniołkiem była p. Monika Mazur, zaś wdzięczną rolę nawróconego diabełka przyjęła p. Anna Bator. W postacie diabłów wcieliły się panie: Urszula Gajdur oraz Teresa Zając, a ich szefem była p.  Małgorzata Skubisz. Role utrudzonych, pasterzy, co to chętnie przyjmują obcych zagrali brawurowo panowie: Piotr  Gajdur i Robert Janicki. Bogatego i marzącego o wiecznym życiu Heroda zagrał pan Krzysztof Wiśniewski, ku przestrodze dla wszystkich rządzących, także dyrektorów. W rolę niezmiernie zapracowanej śmierci wcieliła się z dużym wdziękiem i talentem p. Katarzyna Smuszkiewicz. Przybyłych z dalekich krain królów zagrali: p. Ewa Łazarek jako Melchior, p. Bogdan Imburski jako Kacper i p. Marek Augustyn w roli Baltazara. W roli Icka, żydowskiego przewodnika królów wystąpiła odważnie i z talentem Edyta Skubisz. Matkę dzieciątka odtworzyła dla nas p. Małgorzata Boryczko. W rolę Józefa wcielił się zaprzyjaźniony z naszą grupą teatralną wielki talent aktorski – p. Paweł Sroka. Nad bezpieczeństwem pożarowym w pałacu Heroda czuwał gościnnie dzielny strażak Paweł Chuchrowski. Reżyserem była Jadwiga Tendera.

Wszyscy aktorzy znakomicie poradzili sobie ze swoimi rolami, wkładając w nie mnóstwo pracy i serca. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę oraz poświęcony czas.

 

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash