Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

24 września 2011 r.

Wycieczka do Wierzchosławic

 

 

 

 

 

Dnia 24.09.2011r. pojechaliśmy na wycieczkę do Wierzchosławic, by zwiedzić ścieżkę ekologiczno-przyrodniczą. Wyprawę organizowała p. Agata Wzorek, p .M. Grzegórzek  i p. A. Kleszcz-Pękala, którą w ostatniej chwili zastąpiła p. S. Kuta. Wszyscy uczestniczy wycieczki zebrali się o godzinie 8:00 pod szkołą. Na początku pan  sprawdził obecność, a następnie wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę.

Na miejscu przewodnikiem była niezastąpiona p. A. Wzorek doskonale znająca przyrodę lasów Wierzchosławickich. Po lesie wędrowaliśmy pieszo, słuchając opowieści p. Wzorek. Po chwili pani złapała do rąk małą żabkę, której pan zrobił zdjęcie, potem pani wypuściła żabkę na wolność.

Następnie słuchaliśmy śpiewu ptaków, widzieliśmy różne okazy drzew, ale nie tylko. Rzuciliśmy również okiem na ryby w pobliskich stawach hodowlanych.

Następnie powoli wracaliśmy na miejsce rozpoczęcia wycieczki. Gdy już doszliśmy na miejsce, mogliśmy spokojnie sobie usiąść i zjeść kanapki na łonie natury.

Jak było zaplanowane, wyjechaliśmy o 13:00.  Droga była spokojna. Około 13:25 powróciliśmy do szkoły, z której mogliśmy już wrócić do domu. Naszym zdaniem wycieczka była udana i na pewno jeszcze odwiedzimy to miejsce.

Sprawozdawca: Aleksandra Zdeb klasa V

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash