Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

19 października 2011 r.

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

 

Dnia 19 X 2011r.w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Mikołajowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klasy pierwszej oraz pasowaniem na czytelnika. Na wstępie uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 1030, przewodnicząca samorządu uczniowskiego Paulina Radzik przywitała zebranych gości: uczniów i nauczycieli, a następnie w obecności pocztu sztandarowego odśpiewano hymn szkoły. W dalszej części głos zabrała nowa pani dyrektor Jadwiga Tendera. Zaraz potem zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z oddziału ,,0” oraz pierwszaki.

Tuż po występie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor pasowała ich na uczniów. Później wystąpili uczniowie klas starszych, którzy wraz panią Teresą Ziółkowską przygotowali część artystyczną poprzedzającą pasowanie pierwszaków na czytelników. Na pamiątkę tej uroczystej chwili najmłodsi dostali książki i dyplomy.

Chwilę wcześniej również nauczyciele otrzymali z rąk pani dyrektor dyplomy z okazji Dnia Nauczyciela. Na zakończenie Emilia Wojciechowska z klasy VI oraz Aleksandra Borzęcka z klasy II złożyły nauczycielom życzenia, a członkowie Samorządu wręczali im laurki. Wszyscy nauczyciele dostali również kwiaty. Dzień Nauczyciela w naszej szkole wypadł świetnie.

Sprawozdawca: Emilia Wojciechowska klasa VI

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash