Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

Pożar w szkole!

 

 

W słoneczny poranek 15 października w szkole rozległ się przeraźliwy sygnał dźwiękowy: trzy dziesięciosekundowe dzwonki, oznaczające alarm. Przyjechała miejscowa straż pożarna na sygnale i dzielni strażacy rozpoczęli akcję.

Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli musieli ewakuować się ze szkoły. Bez zbędnej paniki w ciągu ok. 30 sekund wszyscy opuścili budynek szkolny i udali się bezpiecznie na plac rekreacyjny. Na szczęście okazało się, że to tylko trening ewakuacji i nie ma żadnego pożaru! Sprawdziliśmy jednak, czy nauczyciele i uczniowie wiedzą, jak się zachować w przypadku takiego zagrożenia, jak powinna przebiegać ewakuacja. Wszyscy zdali ten egzamin doskonale. Po zakończeniu akcji została przeprowadzona pogadanka związana ze znajomością sygnałów alarmowych i sposobów zachowania się w sytuacjach zagrożenia pożarowego, zarówno w szkole jak i w domu. Uczniowie  mieli możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego, zapoznania się ze sprzętem strażackim i jego zastosowaniem. To była ciekawa i praktyczna lekcja z zakresu bezpieczeństwa.

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash