Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika

 

   
 

 

 

 

       

     

O szkole

 

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem. Powstała prawdopodobnie w roku 1875, zatem ma długą historię...

 

CZYTAJ DALEJ

 

 

 

   

       

                    

    

     

ŚWIĘTA WOJNA – spektakl profilaktyczny

 

Przemoc i agresja to problem tak popularny, że nie sposób z nim się nie zetknąć wśród dzisiejszej młodzieży, a nawet i młodszych dzieci. To nie tylko szarpiący się na przerwie chłopcy, podkładający sobie nogi, ale także i ustawiane bijatyki, coraz większa agresja dziewcząt czy dręczenie psychiczne. Stąd też konieczność zapobiegania takim zachowaniom. Zaprosiliśmy do naszej szkoły krakowski teatr MORALITET, który zaprezentował uczniom spektakl pt. Święta wojna, ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy wśród młodych ludzi.

W widowisku pokazane były także pozytywne wzorce i idee. Twórcy przekonywali, że warto w życiu mieć pasje, marzenia, warto dążyć do postawionych sobie celów. Główna bohaterka przekonywała, jak ważne w życiu człowieka są książki, literatura, muzyka. Także i sport pokazany jest w pozytywnym świetle - jako droga do ZDROWEJ rywalizacji.

Przedstawienie budziło emocje, pobudzało wyobraźnię, zmuszało do myślenia. Z pewnością uczniowie wiele spraw dzięki niemu sobie uświadomili, był on pouczający także dla nauczycieli. Spektakl to impuls do dyskusji uczniów z nauczycielami na tak ważne tematy. 

 

 
  SimpleViewer Gallery
SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash