Przedstawienie jasełkowe

W niedzielę 21 stycznia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka dla lokalnej społeczności. Był to pierwszy taki występ od czasów pandemii. Chcieliśmy powrócić do tradycji wystawiania i oglądania jasełek w okresie świątecznym, a także wspólnego kolędowania.
               Spektakl miał miejsce w gościnnych od niedawna progach kościoła parafialnego w Mikołajowicach. Niełatwego zadania przygotowania tego przedsięwzięcia podjęli się: ks. Proboszcz Kazimierz Stempniowski oraz panie Sylwia Siudut i Jadwiga Tendera wraz z uczniami z klasy 5, 6, 7 i 8. Przepięknie zaprezentowali się także uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3, którzy pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali i zaprezentowali finałową pastorałkę. Muzycznie wspierał nas także pan Bogusław Kusior. Słowa podziękowania należą się również p.Stanisławowi Jaroszowi, p. Krzysztofowi Wiśniewskiemu i p. Piotrowi Gajdurowi za pomoc techniczną przy nagłośnieniu, dekoracji i oświetleniu.
               Występujący uczniowie, mimo tremy, znakomicie poradzili sobie z ogrywanymi rolami i mieli dużą satysfakcję z wykonanego zadania. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła młodzież naszej szkoły gromkimi brawami. Zaraz po obejrzeniu spektaklu zebrani goście kolędowali wspólnie pod przewodnictwem pana organisty Bogusława Kusiora, zgodnie ze słowami pewnej piosenki: „…kolędy są pisane co najmniej na dwa głosy, samotnie kolędować źle…”

marzec 2024
PWŚCPSN