Historia

Nasza szkoła znajduje się w miejscowości leżącej nad Dunajcem i powstałej prawdopodobnie już pod koniec XII wieku z połączenia dwóch niegdyś odrębnych wsi: Mikołajowic i Sierachowic (Sierakowic). Główny budynek szkoły oddano do użytku 28 października 1973 roku i nadano szkole imię Mikołaja Kopernika. Od tamtego czasu wiele się w szkole zmieniło. W dniu dzisiejszym szkoła posiada doskonałe warunki lokalowe do wychowywania młodych ludzi. Przestronne sale lekcyjne wyposażone w interaktywny sprzęt multimedialny uatrakcyjniający każdą lekcję, dużą salę gimnastyczną, pracownię komputerową, bibliotekę i tęczową świetlicę. Naszych uczniów troskliwą opieką otacza wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nauczyciele pracują z pasją i życzliwie traktują uczniów, zabiegając o ich jak najpełniejszy rozwój. Staramy się ciągle unowocześniać naszą placówkę, jak i udoskonalać własną pracę aby jak najlepiej służyć młodym ludziom. Nasza szkoła jest niewielka, dlatego jest tu bezpiecznie, panuje tu rodzinna atmosfera i przyjazne relacje.