Międzynarodowy Dzień Ziemi
Apel z okazji Dnia Ziemi 2023

Jak każdego roku obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Kolor zielony dominował na naszych ubraniach. Podczas krótkiego apelu mieliśmy okazję wysłuchać opowieści o skałach i minerałach, gdyż są one pasją jednego z uczniów klasy ósmej – Dominika. Hobby to zaciekawiło wielu uczniów i sami postanowili zacząć zbierać minerały. Mamy nadzieję, że za rok pokażą nam swoje zbiory.
Czy duzi czy mali pamiętajmy zawsze o naszej planecie, nie tylko z okazji jej święta.
Kochamy Cię Ziemio:
Za liście jesienią,
za pierwszy śnieg biały,
za las oszroniały,
za tęczę po deszczu,
za ptaki w powietrzu.
Za Odrę Wisłę,
za góry i morze,
za Kraków, Warszawę
za przyszłość i sławę,
za rytm Twoich przemian
kochamy Cię ziemio.
Ziemia -Z. Nosalski
About the Author

You may also like these

Skip to content