„Kochamy Cię, Polsko!”

Dnia 12 listopada 2023 roku, w dzień następujący po Narodowym Święcie Niepodległości, w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Mikołajowicach odbyła się uroczysta akademia patriotyczna, z okazji 105. rocznicy oswobodzenia się naszej Ojczyzny z więzów niewoli. Zgromadziła ona w szkolnej sali gimnastycznej nie tylko uczniów i nauczycieli naszej szkoły, ale także licznie przybyłych rodziców i mieszkańców Mikołajowic. Okolicznościowy program artystyczny, zatytułowany „Kochamy Cię, Polsko!”, przygotowali uczniowie klas: II, IV, V i VI, pod kierunkiem swoich wychowawców i nauczycieli. Oprawę muzyczną zrealizowali uczniowie oraz absolwent szkoły wraz  z nauczycielem muzyki i księdzem katechetą.
          Na początku wszyscy zebrani powstali i odśpiewali ze czcią hymn narodowy. Hymnowi towarzyszyło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły. W trakcie akademii nie zabrakło także podniosłej „Roty”, odśpiewanej w pełnej szacunku postawie stojącej. Pośród strof poezji i dźwięków pieśni patriotycznych snuliśmy ważne refleksje nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny oraz szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jakie formy powinien przybierać współczesny patriotyzm.
          Po występie uczniów odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Sala, wypełniona po brzegi uczestnikami świątecznego spotkania, rozbrzmiała potężnym głosem znanych pieśni. Serca radowały się tym gromkim śpiewem. Na koniec Pan Dyrektor zachęcił wszystkich zebranych do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz ciężko chorej Pani Dominiki Karpiel, nauczycielki naszej szkoły. Pomoc potrzebującym to także ważny i potrzebny przejaw dzisiejszego patriotyzmu.
          To była inna, świąteczna i niecodzienna lekcja historii oraz żywy wyraz naszych uczuć patriotycznych.
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Kategorie wpisów:
Skip to content