„Witaj, majowa jutrzenko…”

Maj w naszej Ojczyźnie obfituje w ważne rocznice i wielkie święta. Najwięcej tych uroczystości przeżywamy w pierwszych trzech dniach tego pięknego, wiosennego miesiąca. Wspomnijmy je wszystkie po kolei.
1. dzień maja to rocznica, w tym roku już dwudziesta, przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wtedy przypada także tradycyjne Święto Pracy.
2 maja przeżywaliśmy po raz dwudziesty Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ to święto obchodzone jest przez nas, Polaków, od 2004 roku, a zostało wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Dzień 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja; w tym roku wspominaliśmy już 233. rocznicę uchwalenia tego ważnego, nowatorskiego, polskiego dokumentu. Nie wolno nam również zapomnieć o przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny, które ma również korzenie mocno osadzone w narodowej historii i tradycji.
Jako społeczność szkolna i lokalna, spotkaliśmy się w dniu 30 kwietnia w kościele parafialnym w Mikołajowicach, aby wspomnieć, uczcić i wspólnie świętować wszystkie te ważne majowe rocznice i wielkie święta narodowe oraz religijne. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy świętej w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez naszego Katechetę, a zarazem Proboszcza miejscowej parafii. Po wspólnej modlitwie wszyscy zebrani w świątyni wysłuchali krótkiego okolicznościowego programu artystycznego w wykonaniu uczniów klasy V i VI, przygotowanego z okazji świąt majowych, a szczególnie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie wykazali się odpowiednią do tego typu uroczystości postawą i wyrazili jej niecodzienny charakter odświętnymi strojami, a także biało–czerwonymi symbolami, które były ich pięknym uzupełnieniem i wyrazem uczuć patriotycznych młodego pokolenia. Teraz, pracując rzetelnie i ucząc się solidnie dla Polski, czekamy na obchody Święta Konstytucji 3 Maja za rok…
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Kategorie wpisów:
Skip to content