Przerwa na czytanie
PRZERWA NA CZYTANIE – nasza szkoła też brała udział!

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w IV międzynarodową edycję VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. To już kolejna edycja tej akcji, organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Celem tej akcji, oprócz bicia kolejnych rekordów, jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i że po książkę warto sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu. W naszej szkole akcję przeprowadziliśmy 26 października, na kolejnych przerwach w tym dniu. Po książkę sięgnęli wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy w tym czasie byli w szkole. Tych, którzy nie przynieśli własnej książki, wsparła szkolna biblioteka. W oddziale przedszkolnym urządziliśmy Kącik czytania, w którym nauczyciele, a także chętni uczniowie, głośno czytali przedszkolakom. Nasze tegoroczne „rekordowe” liczby: wspólnie czytało 58 uczniów, 12 nauczycieli, słuchało czytania 8 przedszkolaków, razem: 78 osób!.
Akcja sprawiła, że uczniowie z ciekawością pochylili się nad książkami, a wielu odkryło, że czytanie to dobry sposób na wolny czas i książki naprawdę mogą być ciekawe. Dwie przerwy w tym dniu były naprawdę ciche, pozwoliły autentycznie odpocząć od hałasu! W przyszłym roku z pewnością podejmiemy próbę poprawienia tych wyników, a także zaprosimy do wspólnego czytania rodziców.
kwiecień 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Kategorie wpisów:

About the Author

You may also like these

Skip to content