Przerwa na czytanie
Przerwa na czytanie w naszej szkole


12 października 2022 r. wszystkie przerwy w naszej szkole wyglądały inaczej niż zwykle. Przyłączyliśmy się bowiem do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie „Przerwa na czytanie”. Akcja ta jest corocznie organizowana w październiku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Na górnym korytarzu utworzyliśmy strefę cichego czytania, gdzie z literaturą obcowali uczniowie starszych klas. Na dolnym korytarzu zaś stworzyliśmy przyjazną strefę czytania młodszym dzieciom. Uczniom z klas młodszych oraz przedszkolakom czytali koledzy ze starszych klas oraz nauczyciele. W tym roku w naszej akcji uczestniczyło 67 uczniów, 6 nauczycieli oraz 10 przedszkolaków. Celem akcji było nie tylko bicie rekordu, ale przede wszystkim promowanie czytelnictwa. Niektórzy uczniowie z radością odkryli, że czytanie może sprawiać przyjemność, być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu! Pozwala także na ciekawe rozmowy z rówieśnikami na temat czytanych książek. Dodatkowym bonusem było ograniczenie hałasu w szkole, co zauważyli wszyscy. W przyszłym roku także przyłączymy się do akcji.About the Author

You may also like these

Skip to content