Radiowy konkurs patriotyczny pt. „Polsko, kocham Cię!”
Konkurs radiowy

Z prawdziwą radością śpieszę poinformować, że w drugiej połowie września br. uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli udział w konkursie patriotycznym
pt. „Polsko, kocham Cię!”, którego organizatorem była rozgłośnia radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
          Zadanie konkursowe polegało na nagraniu przez uczniów krótkich, kilkuminutowych wypowiedzi, w których mieli udzielić własnych odpowiedzi
na pytanie: za co kochasz Polskę? Przyznam, że piątoklasiści ambitnie i bardzo chętnie podjęli się tego zadania.
          Najpierw niezmiernie cieszy fakt, iż do udziału w tym nietypowym konkursie zgłosiło się aż 10 z 12 uczniów V klasy, co pokazuje ich duże zainteresowanie tematem. Kolejny powód do zadowolenia stanowi dobry poziom i duża różnorodność udzielonych odpowiedzi oraz ich poprawność językowa. Oczywiście dzieci miały możliwość konsultowania swoich wypowiedzi z nauczycielem, ale wykazały się potem niemałą pomysłowością w ich redagowaniu. I wreszcie zadziwia wielka samodzielność oraz  niezwykła zaradność uczniów podczas rejestrowania nagrania, przy użyciu dyktafonu w telefonie komórkowym. Poradzili sobie z tym wręcz brawurowo.
          Co prawda nie doczekaliśmy się nagród w konkursie, ale już sam udział w tym interesującym przedsięwzięciu i jego efekt końcowy – w postaci nagrania pięknych wypowiedzi uczniów – może być niekłamanym powodem do satysfakcji, którą chcę się teraz z Państwem podzielić. Zapraszam więc serdecznie – najpierw do wsłuchania się w głos młodego pokolenia, a potem do osobistego przemyślenia, jak dzieci głęboko rozumieją pojęcie patriotyzmu. Ufam, że przyczyni się to do wielu twórczych refleksji wypływających z tej ważnej wartości, jaką jest miłość do własnej Ojczyzny, w szerokim słowa tego znaczeniu. Powinna ona być wyraźnie obecna
w naszym codziennym życiu, a niejednokrotnie bywa zaniedbywana czy nawet zupełnie pomijana. Życzę owocnego słuchania!
 
Anna Piątek
nauczyciel historii
kwiecień 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Kategorie wpisów:

About the Author

You may also like these

Skip to content