Rajd historyczny

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach realizuje program „Śladami Wincentego Witosa – Ojca Polskiej Niepodległości z Wierzchosławic”, dofinansowany z programu „Niepodległa” dla szkół. Program ten polegał na wytyczeniu szlaku historycznego i oznakowaniu miejsc związanych z Wincentym Witosem, zlokalizowanych na terenie Gminy Wierzchosławice.
W związku z realizacją tego zadania, gmina podjęła inicjatywę przeprowadzenia żywych lekcji historii dla uczniów ze szkół podstawowych. Lekcje te polegały na zorganizowaniu rajdu historycznego wytyczonym szlakiem Wincentego Witosa w Gminie Wierzchosławice. W poznawaniu ważnych miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Polskiej Niepodległości młodzieży  towarzyszył Pan Janusz Skicki – kierownik Muzeum W. Witosa, który oprowadzał nas po  następujących obiektach na szlaku:
1. Stary dom Witosa.
2. Zagroda Wincentego Witosa.
3. Młyn.
4. Dom Ludowy.
5. Kaplica cmentarna.
6. Uniwersytet Ludowy (obecnie Centrum Kultury Wsi Polskiej).
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas V – VIII naszej szkoły, w liczbie 27 osób,
pod opieką trzech nauczycielek. Prowadzący przekazał młodzieży wiele przykładów z życia
W. Witosa, które wyraźnie pokazują, jak wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do ważnych celów pozwalają spełniać nawet największe marzenia i osiągnąć w życiu prawdziwy sukces. Dziękujemy Organizatorom za ciekawą lekcję historii w plenerze i smaczny poczęstunek na jej zakończenie.
listopad 2023
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Kategorie wpisów:
Skip to content