Wiwat maj, 3 maj!!!
232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W przededniu długiego majowego weekendu uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w lekcji historii dotyczącej majowych świąt. Oczywiście punktem najważniejszym była 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy rządowej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o twórcach i przeciwnikach konstytucji, podziwiali dzieło Jana Matejki, poznali historię Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, a także Święta Flagi.
Na koniec Pan Dyrektor Marcin Gajdur życzył całej szkolnej społeczności miłej majówki, a ósmoklasistów, którzy za trzy tygodnie przystąpią do egzaminów zachęcił do wykorzystania czasu wolnego na niezbędne powtórki.
About the Author

You may also like these

Skip to content