Wspomnienia z Warszawy…
Program “Szkoła Przyjaciół Kopernika”
– wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Patronem naszej szkoły jest Mikołaj Kopernik, którego 550 rocznicę urodzin świętujemy w 2023 roku. Podejmujemy szereg działań związanych z wzięciem udziału w Programie “Szkoła Przyjaciół Kopernika”. Jedną z form świętowania urodzin naszego patrona był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która odbył się 12 stycznia 2023 r. 46 uczestników wycieczki z zaciekawieniem eksperymentowało, prowadziło doświadczenie, oglądało spektakl w najprawdziwszym “Teatrze Robotycznym”. Po kilkugodzinnym pobycie w CNK, uczestnicy wyjazdu obejrzeli projekcję “Kosmiczna podróż” w Planetarium Kopernika. Popołudnie wypełniło zwiedzanie Starego Miasta, podziwianie Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta, Archikatedry Warszawskiej, Syrenki na Rynku, Pałacu Prezydenckiego. Spacer Krakowskim Przedmieściem pełnym świątecznych iluminacji dostarczył nie lada wrażeń. Warszawa zrobiła ogromne wrażenie, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad i Pomnik Nieznanego Żołnierza na długo pozostaną w pamięci.
#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika
#550rocznicaUrodzinKopernika
About the Author

You may also like these

Skip to content