XXI Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „Dla Ciebie, Polsko”

Dnia 9 kwietnia reprezentantka naszej szkoły, Zuzanna Skubisz z klasy VI, wzięła udział
w XXI Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Dla Ciebie, Polsko” w Zespole Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Tarnowie. Celem konkursu było promowanie wartości patriotycznych, rozwijanie talentów uczniów oraz upowszechnianie sztuki recytatorskiej i muzycznej. Był on adresowany do uczniów klas 6, 7, 8 szkół podstawowych z miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Nasza uczennica wystąpiła w jednej z trzech kategorii konkursowych: wokalno-instrumentalnej dla solistów. Należy zauważyć, że był to już drugi etap przeglądu, ponieważ wcześniej odbyły się eliminacje online, w ramach których uczestnicy byli zobowiązani przesłać drogą elektroniczną nagranie własnej interpretacji wybranej pieśni patriotycznej, do dnia 22 marca 2024 roku. Z nadesłanych utworów zostało wytypowanych kilkanaście najlepszych interpretacji, których wykonawcy zakwalifikowali się do przesłuchań w II etapie rywalizacji artystycznej. Podczas prezentacji w tym etapie Zuzanna zaśpiewała pieśń „Miejcie nadzieję”, do słów z wiersza Adama Asnyka o tymże tytule i z muzyką Zbigniewa Preisnera. Autorski podkład muzyczny na akordeonie nagrał dla niej, specjalnie na okoliczność tego występu, jej starszy brat. Dodatkowo jeszcze swoje wykonanie wzbogaciła grą na klarnecie na żywo. Zbudowała naprawdę niepowtarzalny nastrój. Podkreślić należy, że uczennica włożyła ogrom pracy w przygotowanie swojego występu i zaprezentowała się znakomicie podczas przesłuchań konkursowych. Gratulujemy naszej utalentowanej wokalistce wytrwałości oraz naprawdę inspirującej prezentacji.
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Kategorie wpisów:
Skip to content