Laboratoria przyszłości

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Mikołajowicach bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Gmina Wierzchosławice otrzymała od państwa wsparcie finansowe dla Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Mikołajowicach w wysokości 30 000 zł. Na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży Gmina Wierzchosławice wniosła środki własne w wysokości 6224,20 zł.
Dla naszej szkoły zostało zakupione następujące wyposażenie:
podstawowe: drukarka 3D, filamenty, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami;
dodatkowe: 4 stoły warsztatowe, 4 maszyny do szycia z akcesoriami, 3 roboty edukacyjne wraz z akcesoriami.

Zakupione wyposażenie będzie wykorzystywane na zajęciach robotyki, informatyki i kółkach rozwijających zainteresowania.